Catalogul electronic al Bibliotecii Publice este functional

Biblioteca Publică Murialdo a implementat in acest an, pe site-ul propriu un catalog  online de bibliotecă, foarte modern si interactiv.  Acest lucru a fost posibil datorită finanţării Renovabis şi adaptării in limba română a unui software de bibliotecă produs de consorţiul francez PMB Services.
În acest moment sunt disponibile în catalog  600 de volume, urmând ca până în luna noiembrie să fie disponibile toate celelalte 4. 600 de volume.
Din momentul în care catalogul va conţine toate publicaţiile, biblioteca va activa împrumutul şi rezervarea online a publicaţiilor şi va emite permise de bibliotecă pentru fiecare cititor, impreună cu datele de indentificare pentru logarea la serviciile personalizate oferite de catalog.
Catalogul poate fi accesat din Home-ul site-ului bibliotecii sau la adresa pmb.murialdo.ro/opac_css/?database=pmbmuria_library